Krmení medúz

Krmení

Jak často krmíme?

Medúzy se krmí jednou denně. Denní dávka pro tři medúzy je u mraženého fytoplanktonu velká přibližně jako zrníčko hrášku. Pokud ovšem i za cca 90 minut po krmení plavou ve vodě, nebo leží na dně, zbytky potravy, krmte menší dávkou. Doporučujeme také rozdělit dávku mezi ranní a večerní krmení. Víte-li dopředu, že delší dobu nebudete moci medúzy nakrmit (například dva dny), dejte medúzám větší dávku potravy.

Čím krmíme?

  • Živé artémie

Doporučujeme krmit pomocí živých artémií (žábronožek). Tato strava je pro medúzy nejvhodnější, neboť artémie plavou v akváriu až do zkonzumování. To napomáhá lepšímu udržení ideálních hodnot kvality vody a zajišťuje medúzám bezpečné prostředí pro jejich život. Pro chov živých artémií si můžete zakoupit jednoduchý malý přístroj na našich stránkách, nebo si ho dokonce můžete vyrobit doma pomocí obyčejné láhve a malého vzduchového ventilku. U tohoto typu krmení je ale velice důležité oddělit opravdu pečlivě vylíhlé artémie od vajíček. Medúza totiž nedokáže vajíčko strávit a mohlo by ji přivodit zdravotní potíže.

  • Mražené artémie

Pro zákazníky asi nejvhodnější typ krmení. Výhodou je, že se nemusíte zabývat líhnutím vlastní stravy. Jedná se o čerstvě zmražené vylíhnuté artémie. Krmení není náročné, jelikož se vždy ulomí malý kousek mražených artémií a nechá se rozpustit v odebrané vodě z akvária. Poté se obsah vylije zpět do akvária a medúzy potravu snědí. Zasíláme toto krmivo mražené a pečlivě zabalené tak, aby až k vám domů dorazilo v ideálním stavu.

  • Cubic krmivo pro medúzy

Z našeho pozorování jsme zjistili, že medúzy mají raději živé artémie, či mražené artémie. Pokud ovšem nechcete líhnout vlastní potravu a nemáte v místě, kde se nacházejí medúzy mrazák ani lednici, pak je toto krmivo pro vás ideální variantou. Můžete ho totiž pohodlně skladovat při pokojové teplotě.

  • Baby brine shrimp

Baby brine shrimp je náhrada za živé artémie. Jedná se o sterilizované, nově zrozené nauplií, ve vodním roztoku. V jednom 20ti gramovém balení je okolo 1,5 milionů nauplií. Nevýhodou oproti živým artémiím je ovšem fakt, že nezkonzumovaná potrava velmi znečišťuje vodu a proto je krmení pomocí baby brine shrimp náročnější na údržbu čistoty a kvality vody.

  • Zoo fytoplaknton

Krmení pomocí zoo fytoplanktonu je pro medúzy dostatečně vydatné, nejvíce ze všech variant ale znečišťuje vodu v akváriu. Při tomto způsobu krmení je proto nezbytně nutné vysledovat ideální dávku, kterou medúzy opravdu beze zbytku zkonzumují.

Krmení našich velkých medúz


sera Artemia Brut set (líheň) Příslušenství

sera Artemia Brut set (líheň)

Sera Artemia Brut-Set  umožňuje líhnout vlastní žábronožku bez velké námahy. Žábronožka so..

Kč 291 Cena bez DPH: Kč 240

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)
Krmení, medúz, medúzách