Krmení medúz

Krmení

Jak často krmíme?

Medúzy se krmí jednou denně. Denní dávka pro tři medúzy je u mraženého fytoplanktonu velká přibližně jako zrníčko hrášku. Pokud ovšem i za cca 90 minut po krmení plavou ve vodě, nebo leží na dně, zbytky potravy, krmte menší dávkou. Doporučujeme také rozdělit dávku mezi ranní a večerní krmení. Víte-li dopředu, že delší dobu nebudete moci medúzy nakrmit (například dva dny), dejte medúzám větší dávku potravy.

Čím krmíme?

  • Živé artémie

Doporučujeme krmit pomocí živých artémií (žábronožek). Tato strava je pro medúzy nejvhodnější, neboť artémie plavou v akváriu až do zkonzumování. To napomáhá lepšímu udržení ideálních hodnot kvality vody a zajišťuje medúzám bezpečné prostředí pro jejich život. Pro chov živých artémií si můžete zakoupit jednoduchý malý přístroj na našich stránkách, nebo si ho dokonce můžete vyrobit doma pomocí obyčejné láhve a malého vzduchového ventilku. U tohoto typu krmení je ale velice důležité oddělit opravdu pečlivě vylíhlé artémie od vajíček. Medúza totiž nedokáže vajíčko strávit a mohlo by ji přivodit zdravotní potíže.

  • Mražené artémie

Pro zákazníky asi nejvhodnější typ krmení. Výhodou je, že se nemusíte zabývat líhnutím vlastní stravy. Jedná se o čerstvě zmražené vylíhnuté artémie. Krmení není náročné, jelikož se vždy ulomí malý kousek mražených artémií a nechá se rozpustit v odebrané vodě z akvária. Poté se obsah vylije zpět do akvária a medúzy potravu snědí. Zasíláme toto krmivo mražené a pečlivě zabalené tak, aby až k vám domů dorazilo v ideálním stavu.

  • Cubic krmivo pro medúzy

Z našeho pozorování jsme zjistili, že medúzy mají raději živé artémie, či mražené artémie. Pokud ovšem nechcete líhnout vlastní potravu a nemáte v místě, kde se nacházejí medúzy mrazák ani lednici, pak je toto krmivo pro vás ideální variantou. Můžete ho totiž pohodlně skladovat při pokojové teplotě.

  • Baby brine shrimp

Baby brine shrimp je náhrada za živé artémie. Jedná se o sterilizované, nově zrozené nauplií, ve vodním roztoku. V jednom 20ti gramovém balení je okolo 1,5 milionů nauplií. Nevýhodou oproti živým artémiím je ovšem fakt, že nezkonzumovaná potrava velmi znečišťuje vodu a proto je krmení pomocí baby brine shrimp náročnější na údržbu čistoty a kvality vody.

  • Zoo fytoplaknton

Krmení pomocí zoo fytoplanktonu je pro medúzy dostatečně vydatné, nejvíce ze všech variant ale znečišťuje vodu v akváriu. Při tomto způsobu krmení je proto nezbytně nutné vysledovat ideální dávku, kterou medúzy opravdu beze zbytku zkonzumují.

Krmení našich velkých medúz

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)
Krmení, medúz, medúzách